Αισθητήρας εγγύτητας OMRON TL-N10ME1 TLN10ME1 TL-N10ME1
Τόπος καταγωγής Ιαπωνία
Μάρκα OMRON
Πιστοποίηση CE ROHS
Αριθμό μοντέλου TL-N10ME1
Λεπτομέρειες προϊόντος
Κατάσταση:
Νέα εργοστασιακή σφραγίδα (NFS)
Αρ.:
TL-N10ME1
Προέλευση:
Ιαπωνία
Επισημαίνω:
αισθητήρες εγγύτητας βιομηχανικής αυτοματοποίησης
Πνευματικό περιστρεφόμενο κινητήρα εγγύτητας smc
Όροι πληρωμής και αποστολής
Ποσότητα παραγγελίας min
1 τεμ
Συσκευασία λεπτομέρειες
Αρχική συσκευασία
Χρόνος παράδοσης
0-3 ημέρες
Όροι πληρωμής
T/T, Paypal, Western Union
Δυνατότητα προσφοράς
100 τεμάχια/ημέρα
Περιγραφή προϊόντος
Οκτωγωνικός αισθητήρας επαγωγικής εγγύτητας Omron TL-N10ME1
Σύνοψη
Ο μη προστατευμένος σχεδιασμός του, η απόσταση ανίχνευσης 10 mm, η έξοδος NPN DC 3 καλωδίων που είναι κανονικά ανοιχτή και το ορθογώνιο στερέωμα 30 mm το καθιστούν πρακτική επιλογή για στερεώματα, τοποθέτηση σε επίπεδη επιφάνεια μηχανών,εξοπλισμός μεταφοράς, και βιομηχανικούς μηχανισμούς όπου ένα κύβος σώματος αισθητήρα είναι ευκολότερο να τοποθετηθεί από ένα τύπου νήματος βαρέλι.
Η οικογένεια TL-N είναι χτισμένη γύρω από αυτό το στυλ εγκατάστασης,και το TL-N10ME1 συνδυάζει μια απλή ηλεκτρική διεπαφή με μια μεγαλύτερη ορθογώνια κεφαλή ανίχνευσης που παρέχει πρακτική απόσταση ανίχνευσης 10 mm για σιδηρούχους στόχους.
Το μοντέλο λειτουργεί από 10 έως 30 VDC, χρησιμοποιεί μια έξοδο NPN NO DC 3 καλωδίων, διακόπτες έως 500 Hz και περιλαμβάνει προστασία αντίστροφης πολικότητας και κατασταλτικό υπερτάσεων.
Βασικές προδιαγραφές
Παράμετρος Αξία
Σχήμα Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ.
Ανίχνευση μεγέθους κεφαλιού 30 mm × 30,5 mm × 52,5 mm
Τύπος Τετράγωνος τύπος, χωρίς θωράκιση
Πηγή ενέργειας DC 3-σύρμα
Ανίχνευση απόστασης 10 mm ± 10%
Ρύθμιση απόστασης 0 έως 8 mm
Διαφορετική απόσταση Μέγιστο 15% της απόστασης ανίχνευσης
Ανιχνευτικό αντικείμενο Σιδηρούχα μέταλλα
Τυπικό αντικείμενο αισθητήρα Σίδηρο 40 × 40 × 1 mm
Συχνότητα απόκρισης 500 Hz
Τετάρτη 12 έως 24 VDC
Πεδίο τάσης λειτουργίας 10 έως 30 VDC
Τρέχουσα κατανάλωση 8 mA μέγιστο σε 12 VDC / 15 mA μέγιστο σε 24 VDC
Έκδοση ελέγχου Εθνικό Πρόσωπο
Τρόπος λειτουργίας ΟΧΙ
Δείκτης Δείκτης εντοπισμού κόκκινου
Προστατευτικό κύκλωμα Προστασία αντίστροφης πολικότητας, καταστολέας υπερτάσεων
Θερμοκρασία περιβάλλοντος -25 έως +70 °C
Διάστημα καλωδίου 2 μέτρα
Ορθογώνιο σώμα για εγκατάσταση σε επίπεδη επιφάνεια
Αυτό μπορεί να κάνει τόσο την αρχική εγκατάσταση όσο και την μεταγενέστερη αντικατάσταση πιο βολική.
Ανίχνευση 10 mm χωρίς προστασία
Η κατηγορία ανίχνευσης 10 mm χωρίς θωράκιση δίνει στο TL-N10ME1 ένα χρήσιμο περιθώριο λειτουργίας για γενική ανίχνευση μετάλλων.
Γενικές ερωτήσεις
Ε1: Για τι είδους εφαρμογές είναι κατάλληλη η TL-N10ME1;
Ε3: Τι σημαίνει το μη προστατευμένο σχέδιο στην πρακτική χρήση;