Αισθητήρας εγγύτητας E2FQ-X10E1 E2FQ-X10E1 E2FQX10E1
Τόπος καταγωγής Ιαπωνία
Μάρκα OMRON
Πιστοποίηση CE ROHS
Αριθμό μοντέλου E2FQ-X10E1
Λεπτομέρειες προϊόντος
Κατάσταση:
Νέα εργοστασιακή σφραγίδα (NFS)
Αρ.:
E2FQ-X10E1
Προέλευση:
Ιαπωνία
Επισημαίνω:
αισθητήρες εγγύτητας βιομηχανικής αυτοματοποίησης
Πνευματικό περιστρεφόμενο κινητήρα εγγύτητας smc
Όροι πληρωμής και αποστολής
Ποσότητα παραγγελίας min
1 τεμ
Συσκευασία λεπτομέρειες
Αρχική συσκευασία
Χρόνος παράδοσης
0-3 ημέρες
Όροι πληρωμής
T/T, Paypal, Western Union
Δυνατότητα προσφοράς
100 τεμάχια/ημέρα
Περιγραφή προϊόντος
Ο αισθητήρας εγγύτητας Omron E2FQ-X10E1 M30 ανθεκτικός στα χημικά
Σύνοψη
Συνδυάζει ένα M30 νήμα σώμα, προστατευμένο σχεδιασμό πλέγμα-ορειβάτης, DC 3-σύρματος έξοδος NPN, και μια απόσταση ανίχνευσης 10 mm,καθιστώντας την πρακτική επιλογή για κατασκευαστές μηχανών και ομάδες συντήρησης που χρειάζονται σταθερή ανίχνευση μετάλλων με ισχυρότερη περιβαλλοντική αντοχή.
Βασικές προδιαγραφές
Παράμετρος Αξία
Σχήμα Ε2FQ-X10E1
Τύπος αισθητήρα Ανταγωγικός αισθητήρας εγγύτητας
Μέγεθος κατοικίας M30
Τύπος Κύλινδροι με νήματα, με θωράκιση
Στυλ εγκατάστασης Σφουγγαριστικό / ενσωματωμένο
Πηγή ενέργειας DC 3-σύρμα
Τύπος εξόδου Εθνικό Πρόσωπο
Τρόπος λειτουργίας ΟΧΙ
Ανίχνευση απόστασης 10 mm ± 10%
Ρύθμιση απόστασης 0 έως 8 mm
Διαφορετική απόσταση Μέγιστο 10% της απόστασης αισθητήρα
Τυπικό αντικείμενο αισθητήρα Σίδηρο 30 × 30 × 1 mm
Συχνότητα απόκρισης 400 Hz
Πρόσθετη τάση 12 έως 24 VDC
Πεδίο τάσης λειτουργίας 10 έως 30 VDC
Τρέχουσα κατανάλωση 17 μA το πολύ.
Δυνατότητα εναλλαγής 200 μA το πολύ.
Επομένως, δεν πρέπει να χρησιμοποιείται η μέθοδος αυτή. Δύο V μέγιστο.
Μέθοδος σύνδεσης Προσύρματος, 2 m
Αξιολόγηση προστασίας Διάκριση IP67
Θερμοκρασία περιβάλλοντος -25 έως +70 °C
Κουτί / επιφάνεια αισθητήρα Φθοριορεζίνη
Χημικά Ανθεκτική Κατασκευή
Το καλώδιο των 2 μέτρων προσθέτει ένα άλλο πρακτικό πλεονέκτημα.
Γενικές ερωτήσεις
Ε1: Για τι είδους εφαρμογές είναι κατάλληλο το E2FQ-X10E1;
Ε3: Τι πρέπει να ελέγχουν οι μηχανικοί πριν από την εγκατάσταση;
Θα πρέπει να επιβεβαιώνουν την διεπαφή NPN DC 3 καλωδίων, το εύρος λειτουργίας 10 έως 30 VDC, το αναμενόμενο ρεύμα φορτίου και τις μηχανικές συνθήκες τοποθέτησης.