Ο διακόπτης εγγύτητας Omron E2E-X1R5E1 E2EX1R5E1
Τόπος καταγωγής Ιαπωνία
Μάρκα OMRON
Πιστοποίηση CE ROHS
Αριθμό μοντέλου E2E-X1R5E1
Λεπτομέρειες προϊόντος
Κατάσταση:
Νέα εργοστασιακή σφραγίδα (NFS)
Αρ.:
E2E-X1R5E1
Προέλευση:
Ιαπωνία
Επισημαίνω:
αισθητήρες εγγύτητας βιομηχανικής αυτοματοποίησης
Πνευματικό περιστρεφόμενο κινητήρα εγγύτητας smc
διακόπτης αισθητήρων βιομηχανικού αυτοματισμού
Όροι πληρωμής και αποστολής
Ποσότητα παραγγελίας min
1 τεμ
Συσκευασία λεπτομέρειες
Αρχική συσκευασία
Χρόνος παράδοσης
0-3 ημέρες
Όροι πληρωμής
T/T, Paypal, Western Union
Δυνατότητα προσφοράς
100 τεμάχια/ημέρα
Περιγραφή προϊόντος
Επισκόπηση του προϊόντος
ΗΟρμόνη E2E-X1R5E1είναι ένας προστατευμένος αισθητήρας επαγγέλματος επαγωγής M8 που παρέχει ονομαστική απόσταση ανίχνευσης 1,5 mm με 3-σύρματη έξοδο NPN που είναι κανονικά ανοιχτή σε παροχή συνεχούς ρεύματος 12-24V.
Με συχνότητα διακόπτη 2kHz, βρίσκεται στο γρήγορο άκρο της κλασικής εμβολιασμένης εμβολιασμένης εμβολιασμένης εμβολιασμένης εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβολιαστικής εμβόλιας.διατηρώντας την εξοικειωμένη αξιοπιστία της σειράς E2E, IP67 αδιάβροχη σφραγίδα, και μηχανική συμβατότητα.
Η απόσταση ανίχνευσης 1,5 mm κάνει αυτόν τον αισθητήρα ιδανικό για να επιβεβαιώνει ότι πολύ μικροί στόχοι είναι ακριβώς εκεί που πρέπει να είναι, ή για την ανίχνευση λεπτών χαρακτηριστικών (σχισμές, τρύπες, άκρες, καρφίτσες,Η διαφορά μεταξύ των διαστάσεων της ανίχνευσης και της ανίχνευσης μπορεί να αυξηθεί..
Βασικές προδιαγραφές
Παράμετρος Αξία
Ανίχνευση απόστασης 1.5 mm (± 10%)
Ρύθμιση απόστασης 0-1,2 mm
Διαφορετική απόσταση Μέγιστο 10% Sn
Διαμονή M8 × 1 mm, προστατευμένο
Αποδόσεις NPN, NO, 3-σύρμα
Πρόσθετη τάση 12-24V συνεχής
Πεδίο λειτουργίας 10-30V συνεχής
Τρέχουσα κατανάλωση 13 mA μέγιστο
Συχνότητα απόκρισης 2 kHz
Κανονικός στόχος Σίδηρο 8 × 8 × 1 mm
Αξιολόγηση ΙΠ Προστασία από λάδι IP67 +
Περιοχή θερμοκρασίας -40°C έως +85°C
Εγκρίσεις CE, CCC
Ανίχνευση υψηλής ταχύτητας σε συμπαγή κατοικίες
Ένα πρακτικό παράδειγμα: ένα κιβώτιο 20 δοντιών που περιστρέφεται με 6.000 στροφές ανά λεπτό παράγει 100 γεγονότα περνώντας δόντια ανά δευτερόλεπτο (100 Hz).Για τις περισσότερες εφαρμογές μηχανημάτων εργαλείων, 2kHz παρέχει άφθονο χώρο για τα ποσοστά ανίχνευσης που συναντώνται στην ανίχνευση περιστροφής σπινέλ, τη μέτρηση μεταφορέα και την ανατροφοδότηση της θέσης του άξονα καμ.
Δυνατότητα τοποθέτησης με διάλυση
Αυτό επιτρέπει την τοποθέτηση του αισθητήρα σε ένα μεταλλικό ράφι, χωρίς το περιβαλλοντικό μέταλλο να απορροφά το πεδίο ανίχνευσης και να μειώνει το εύρος των 1,5 mm.Για το μέγεθος του αμαξώματος M8, η τοποθέτηση με χύσιμο είναι ιδιαίτερα χρήσιμη σε στενές τοποθεσίες μηχανών όπου η συμπαγή διάμετρος 8 mm του αισθητήρα αποτελεί μέρος του περιορισμού σχεδιασμού.
Προστασία του περιβάλλοντος
Συχνές Ερωτήσεις
Ερώτηση 1: Η έξοδος είναι NPN· πώς συνδέεται αυτό με μια ψηφιακή είσοδο PLC;
Σύνδεση εξόδου NPN (βυθίζοντας): καφέ καλώδιο προς +24V DC, μπλε καλώδιο προς παροχή κοινής (0V), μαύρο καλώδιο (εξόδου) προς το τερματικό εισόδου PLC.Η είσοδος του PLC πρέπει να είναι συμβατή με τον τύπο με τους αισθητήρες βυθισμού NPN· το τερματικό εισόδου αναμένεται να τραβηχτεί χαμηλά (προς 0V) όταν ενεργοποιηθεί ο αισθητήραςΓια κάρτες PLC που χρησιμοποιούν μόνο εισροές PNP, χρησιμοποιήστε την παραλλαγή PNP αυτού του αισθητήρα (E2E-X1R5F1) αντί να προσθέσετε προσαρμογείς διεπαφής.
Ε2: Η απόσταση ανίχνευσης είναι 1,5 mm· πώς διαφέρει η απόσταση ρύθμισης (0-1,2 mm);
Η απόσταση ανίχνευσης (1,5 mm) είναι η ονομαστική απόσταση στην οποία ο αισθητήρας αλλάζει αξιόπιστα υπό ιδανικές προδιαγραφές δοκιμής.2 mm) είναι το πρακτικό εύρος λειτουργίας· το κενό στο οποίο ο αισθητήρας μπορεί να ρυθμιστεί για να αλλάζει αξιόπιστα σε μια πραγματική εγκατάσταση, λαμβάνοντας υπόψη την ανοχή κατασκευής, τις επιδράσεις της θερμοκρασίας και τη διακύμανση της τάσης.
Η απόσταση ανίχνευσης 1,5 mm είναι καθορισμένη για τον τυπικό στόχο δοκιμής σιδήρου.που παράγει αποτελεσματική απόσταση ανίχνευσης 0Για την ανίχνευση ανοξείδωτου χάλυβα σε περιοχή 1,5 mm, επαληθεύστε το πραγματικό σημείο διακόπτη με την ειδική ποιότητα ανοξείδωτου χάλυβα και τις διαστάσεις-στόχους στην πραγματική διαμόρφωση εγκατάστασης.
Το τρίτο καλώδιο (συνήθως καφέ, παροχή + 24V) είναι το ισοζύγιο για την καθαρή απόδοση διακόπτη των αισθητήρων 3 καλωδίων: καμία ελάχιστη απαίτηση ρεύματος φορτίου, αμελητέα διαρροή εκτός κατάστασης,και σιδηροτροχιακή στροφή τάσης στην έξοδοΣε περιορισμένες εγκαταστάσεις όπου η σύρση τριών αγωγών είναι προβληματική,μια παραλλαγή συνεχούς ρεύματος 2 καλωδίων της σειράς E2E (μοντέλα D-suffix) μειώνεται σε δύο αγωγούς με κόστος ελάχιστη απαίτηση ρεύματος φορτίου και διαρροή εκτός κατάστασης.