διακόπτης εγγύτητας PRT30-15D0 PRT3015D0 PRT30-15D0
Τόπος καταγωγής Κορέα
Μάρκα AUTONICS
Πιστοποίηση CE ROHS
Αριθμό μοντέλου PRT30-15D0
Λεπτομέρειες προϊόντος
Κατάσταση:
Νέα εργοστασιακή σφραγίδα (NFS)
Αρ.:
PRT30-15D0
Προέλευση:
Κορέα
Επισημαίνω:
αισθητήρες εγγύτητας βιομηχανικής αυτοματοποίησης
Πνευματικό περιστρεφόμενο κινητήρα εγγύτητας smc
διακόπτης αισθητήρων βιομηχανικού αυτοματισμού
Όροι πληρωμής και αποστολής
Ποσότητα παραγγελίας min
1 τεμ
Συσκευασία λεπτομέρειες
Αρχική συσκευασία
Χρόνος παράδοσης
1-3 Ημέρες
Όροι πληρωμής
Western Union, L/C, T/T
Δυνατότητα προσφοράς
10000 τμχ/ημέρα
Περιγραφή προϊόντος
Επισκόπηση του προϊόντος
Με έναØ30 mm ανιχνευτικό πρόσωπο,15 mm απόσταση ανίχνευσης, καιΣχεδιασμός εγκατάστασης μη-πλύσης, είναι κατάλληλο για εφαρμογές όπου η σταθερή ανίχνευση, η απλή τοποθέτηση και η επαναλαμβανόμενη απόδοση μετάδοσης έχουν μεγαλύτερη σημασία από την περιττή πολυπλοκότητα.
Μια βαθμολογημένησυχνότητα απόκρισης 200 Hzδίνει στον αισθητήρα αρκετή ταχύτητα για πολλές τυπικές εργασιακές εργασίες εντοπισμού θέσης και ανίχνευσης αντικειμένων.
Βασικά χαρακτηριστικά
Σταθερή επαγωγική ανίχνευση για μεταλλικούς στόχους
15 mm απόσταση ανίχνευσης
Ø30 mm κυλινδρικό σώμα
Εγκατάσταση χωρίς πλυντήριο
Ορατός κόκκινος δείκτης LED
Βιομηχανική συμβατότητα συνεχούς ισχύος
Ο αισθητήρας υποστηρίζει12 έως 24 VDCγια την κατασκευή συσκευών που χρησιμοποιούνται για την παραγωγή ηλεκτρικής ενέργειας10 έως 30 VDC, καθιστώντας το κατάλληλο για κοινά βιομηχανικά συστήματα ελέγχου συνεχούς ρεύματος.
Τεχνικά δεδομένα
Παράμετρος Προδιαγραφές
Σχήμα Δελτίο ΕΚΑΧ αριθ.
Τύπος αισθητήρα Ανταγωγικός αισθητήρας εγγύτητας
Εγκατάσταση Χωρίς χύσιμο
Ανίχνευση απόστασης 15 χιλιοστά
Υστερέση Μέγιστο 10% της απόστασης αισθητήρα
Τυπικός στόχος αισθητήρα 45 × 45 × 1 mm (σίδηρο)
Συχνότητα απόκρισης 200 Hz
Δυναμική τάση 12 - 24 VDC
Πεδίο τάσης λειτουργίας 10 - 30 VDC
ρεύμα διαρροής Μέγιστο 0,6 mA
Έκδοση ελέγχου 2 έως 100 mA
Επομένως, δεν πρέπει να χρησιμοποιείται η μέθοδος αυτή. Μέγιστο 3,5 V
Μονάδα βάρους Περίπου 170 γραμμάρια
Βάρος συσκευασίας Περίπου 207 g.
Απόδοση στη βιομηχανική χρήση
Αυτό σημαίνει λιγότερη κουβέντα και πιο αξιόπιστη συμπεριφορά σήματος σε κινητό εξοπλισμό.
Περιοχές εφαρμογής
  • Ανίχνευση μεταλλικών μερών σε μεταφορείς
  • Ανίχνευση θέσης σε μηχανές συναρμολόγησης
  • Ανίχνευση ορίων σε αυτοματοποιημένα εξαρτήματα
  • Επιβεβαίωση παρουσίας σε συσκευαστήριο
  • Επανάδραση ακολουθίας κίνησης σε συστήματα παραγωγής
  • Βασική κλειδαριά μηχανής και ανίχνευση κατάστασης
Πλεονεκτήματα του σχεδιασμού για τους μηχανικούς και τους αγοραστές
Γενικές ερωτήσεις
Ερώτηση 1: Τι είδους στόχο έχει σχεδιαστεί το PRT30-15D0 για να ανιχνεύει;
Το PRT30-15D0 έχει σχεδιαστεί για:ανίχνευση στόχων μετάλλων, με τον τυπικό στόχο ανίχνευσης που ορίζεται ως45 × 45 × 1 mm σίδηροΣτην βιομηχανική χρήση, αυτό σημαίνει ότι επιτυγχάνει τις καλύτερες επιδόσεις όταν ανιχνεύει αντικείμενα από σιδηρούχα μέταλλα όπως πλάκες χάλυβα, εξαρτήματα μηχανών, στηρίγματα ή εξαρτήματα.
Ε2: Γιατί αυτός ο αισθητήρας απαιτεί εγκατάσταση χωρίς ρεύμα;
Για το PRT30-15D0, η σωστή εγκατάσταση χωρίς ξεπλύσιμο βοηθά στη διατήρηση τουΕπιδόσεις αισθητήρα 15 mmκαι διατηρεί τη συμπεριφορά αλλαγής πιο σταθερή στην πραγματική λειτουργία της μηχανής.
Ε3: Είναι η συχνότητα απόκρισης 200 Hz αρκετά γρήγορη για εξοπλισμό αυτοματισμού;
Ε4: Ποιος είναι ο σκοπός της υστερέζης σε αυτόν τον αισθητήρα;
Ε5: Σε τι πρέπει να δώσουν προσοχή οι μηχανικοί κατά τη διάρκεια της ηλεκτρικής ενσωμάτωσης;
Το PRT30-15D0 λειτουργεί με12 έως 24 VDC, με επιτρεπόμενο εύρος λειτουργίας10 έως 30 VDC, το οποίο ταιριάζει στα περισσότερα βιομηχανικά συστήματα ελέγχου.
Ημέγιστο ρεύμα διαρροής 0,6 mAκαιΜεικτή τάση έως 3,5 Vθα πρέπει να ελέγχεται με τη συσκευή εισόδου ή φόρτωσης του PLC για να εξασφαλίζεται αξιόπιστη αναγνώριση του σήματος.